Od 1 stycznia obowiązuje wymóg posiadania wkładu własnego przy zakupie nieruchomości. Znac…

July 14, 2015 by  
Filed under Featured

Prywatne pożyczki
Od 1 stycznia obowiązuje wymóg posiadania wkładu własnego przy zakupie nieruchomości. Znaczenia nabiera więc gromadzenie środków na ten cel. Niektóre banki stanęły już frontem do klientów – oferują produkty oszczędnościowe, które w przyszłości mają stanowić podstawę udzieleniakredytu hipotecznego na preferencyjnych warunkach.

 

Z początkiem roku weszły w życie zapisy znowelizowanej rekomendacji S, zgodnie z którymi kredytobiorcy hipoteczni muszą posiadać co najmniej 5-procentowy wkład własny. W kolejnych latach wymagana wysokość własnego kapitału będzie wzrastać, by w 2017 roku wynieść już 20 proc.

 

Dla osób, które w perspektywie kolejnych kilku lat chcą kupić mieszkanie za 250 tys. zł oznacza to, że muszą zgromadzić oszczędności w kwocie 12,5 tys. zł (jeżeli planują zakup nieruchomości w 2014 roku, 25 tys. zł (w 2015, 37,5 tys. zł (w 2016 lub nawet 50 tys. zł (w roku 2017 i późniejszych latach.

 

Choć wkład własny można będzie uzupełnić – w części lub całości – z dopłatypochodzącej z rządowego programu „Mieszkanie dla młodych”, to po pierwsze nie każdy będzie mógł z takiej możliwości skorzystać, a po drugie zgromadzenie oszczędności na takim poziomie może zająć kilka lat, w efekcie czego decyzja o zakupie mieszkania czy domu odsunie się w czasie.

 

Oszczędzaj na lokacie, dostaniesz tańszy kredyt

 

Jeszcze w październiku ubiegłego roku Bank Ochrony Środowiska wprowadził do swojej oferty produkt o nazwie „DEPOTEKA”, będący połączeniem dwóch innych (DEPOzyt + hipoTEKA. W jego ramach klienci mogą pomnażać swoje oszczędności na 3-letniej lokacie oprocentowanej na 3,75%. Osoby, które w ciągu 12 miesięcy od założenia lokaty zdecydują się na zaciągnięcie kredytu mieszkaniowego, mogą liczyć na obniżkę marży (do poziomu 1,5 pp, gdy środki zgromadzone na lokacie wynoszą 20 tys. zł, 1 pp – dla 20-50 tys. zł oszczędności, 0,5 pp – dla oszczędności powyżej 50 tys. zł. Wówczas promocyjne stawki marży będą obowiązywać przez 3 kolejne lata od momentu uruchomienia kredytu, chyba że klient zerwie lokatę wcześniej. W takiej sytuacji promocyjne oprocentowanie obowiązuje do końca okresu trwania lokaty.

 

Jeżeli klient posiada niższy niż wymagany wkład własny, to kwota lokaty może stanowić dodatkowe zabezpieczenie kredytu. W takim przypadku w umowie kredytu kredytobiorca składa upoważnienie do spłaty kapitału kredytu środkami z lokaty. Spłata następuje jednorazowo w pełnej kwocie po zakończeniu okresu lokaty.

 

Wszystko byłoby piękne, gdyby nie dodatkowe warunki stanowiące, że „wysokość zdeponowanych na lokacie środków powinna wynosić co najmniej 20 proc. wnioskowanej kwoty kredytu hipotecznego z okresem kredytowania do 35 lat; klient posiada Konto bez Kantów [którego miesięczna obsługa wiąże się z kosztem w wysokości 10 zł –red.], karty płatnicze (debetową [3 zł/mc] i kredytową [90 lub 150 zł/rok] oraz korzysta z ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków i assistance medycznego zakupionego w BOŚ” – czytamy w szczegółach oferty produktu.

 

Oszczędzaj systematycznie, dostaniesz tańszy kredyt

 

W połowie stycznia bank Credit Agricole wprowadził do oferty program systematycznego oszczędzania Mój Dom służący do gromadzenia środków na wkład własny. Bank deklaruje, że osobom, które zgromadzą planowaną kwotę, a które będą chciały zaciągnąć kredyt mieszkaniowy zaoferuje preferencyjne warunki. Klient może wybrać jeden z dwóch bonusów:

Bonus hipoteczny, czyli tańszy kredyt mieszkaniowy – obniżenie marży o 0,1% w całym okresie kredytowania, co jednak obowiązuje dla kwoty kredytu nie większej niż 4-krotność docelowej kwoty oszczędności na rachunku „Mój Dom”. W przypadku kredytów na wyższą kwotę nadwyżka będzie objęta standardową marżą. Prawo do obniżonej marży klient może przekazać na rzecz innej osoby w postaci certyfikatu, jeżeli sam nie będzie chciał z niego skorzystać.
Bonus odsetkowy, czyli dodatkowe oprocentowanie – od 7. miesiąca dokonywania regularnych wpłat naliczane jest dodatkowe, stałe oprocentowanie, które wzrasta co 6 kolejnych miesięcy. Jeśli klient zrezygnuje z ubiegania się o tańszy kredyt i nie przekaże nikomu prawa do obniżonej marży, otrzyma bonusowe oprocentowanie. Po zakończeniu okresu oszczędzania klient ma 12 miesięcy na podjęcie decyzji co wybiera – tańszy kredyt mieszkaniowy dla siebie lub bliskich czy bonusowe oprocentowanie. W tym czasie zgromadzone środki nadal będą oprocentowane według stopy bazowej.

Otwarcie programu „Mój Dom” związane jest z koniecznością określenia przez posiadacza konta: okresu oszczędzania (od 2 do 5 lat, wysokości miesięcznej wpłaty (min. 500 zł oraz docelowej kwoty oszczędności (min. 20 tys. zł. Klient określa również dzień, w którym bank automatycznie przeleje zadeklarowaną kwotę z konta na rachunek „Mój Dom”. Klient raz na 12 wpłat (a więc o 2 do 5 razy będzie mógł skorzystać z „wakacji od wpłaty”, bez utraty prawa do bonusu w postaci tańszego kredytu lub dodatkowego oprocentowania.

 

Klient nie ma możliwości dokonywania wypłat z rachunku „Mój Dom”. Może jedynie złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku przed zadeklarowanym okresem oszczędzania, bez osiągnięcia docelowej kwoty oszczędności. Wówczas straci odsetki bonusowe.

 

Oszczędności na wkład własny zwolnione z podatku

 

Ministerstwo Finansów w projekcie nowelizacji ustawy o CIT i PIT proponuje, by odsetki od środków gromadzonych na cele mieszkaniowe były zwolnione z podatku. Obecnie odsetki od rachunków bankowych są oprocentowane tzw. podatkiem Belki w wysokości 19 proc.

Zgodnie z propozycjami zmian ze zwolnienia z podatku mogłyby skorzystać osoby, które przez co najmniej 5 lat będą gromadziły na specjalnym rachunku bankowym środki, które później przeznaczą na zakup m.in. domu lub mieszkania. Chodzi o nieruchomości nie tylko w Polsce, ale również w każdym kraju członkowskim UE.

 

Wprowadzenie w życie takich przepisów oraz pojawienie się kolejnych produktów bankowych dedykowanych oszczędzaniu na przyszłe mieszkanie mogłoby przełożyć się na faktyczne gromadzenie środków na zakup własnego lokum lub inne wydatki. Niemniej w zamyśle odłożenia kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych nie liczy się to, czy skorzystamy z jakiegoś programu, a to jakie kwoty i z jaką częstotliwością będziemy w stanie oszczędzać.

autor: Zuzanna Brud

Bydgoszcz pożyczki prywatne

Written by - Creative Lifestyle Products

PayLane.pl – instytucja płatnicza oferująca usługi dla e-biznesu – nie zapomina o rodzi…

June 1, 2015 by  
Filed under Featured

Pożyczka gotówkowa przez Internet

PayLane.pl – instytucja płatnicza oferująca usługi dla e-biznesu – nie zapomina o rodzimym rynku e-commerce. Do oferty przelewów online dodało kolejne trzy: Płać z Nordea, Idea Bank i przekaz pocztowy.

PayLane buduje swoją ofertę usług płatniczych z myślą o e-biznesach działających globalnie, ale także tych lokalnych. Daje internetowym sprzedawcom możliwości przyjmowania płatności w 160 walutach. Odkąd postanowiło rozszerzyć zakres usług o polskie przelewy, systematycznie dodaje do portfolio kolejne banki. Klienci dokonujący płatności w sklepie mogą wybierać już z długiej listy przelewów: Bank Millennium, mBank, Credit Agricole, Alior Bank, MultiBank, PKO BP, Deutsche Bank, Alior Sync, Inteligo, Bank BPH (GE Capital Group, ING, KB Kredyt Bank, BZ WBK, Getin Bank. A od dzisiaj także Płać z Noredea, Idea Bank oraz przekazu pocztowego. Taka liczba współpracujących banków oraz możliwość wybrania innych metod płatności takich jak karty kredytowe i debetowe czy PayPal, zapewnia właścicielom sklepów, że ich klienci znajdą odpowiedni dla siebie sposób płatności za zakupy.

Dzięki otrzymanemu w maju b.r. statusowi krajowej instytucji płatniczej PayLane podlega regulacjom Komisji Nadzoru Finansowego. Dzięki czemu zarówno sprzedawcy, jak i klienci sklepów online mogą być pewni  bezpieczeństwa dokonywanych przelewów. Jest to ważny argument, który może przekonać osoby dotychczas unikające zakupów w sieci do zamawiania ulubionych produktów i usług online. Przelewy są w Polsce wciąż najpopularniejszą metodą płatności i uważane powszechnie za jedną z bezpieczniejszych.

– Nawet możliwość dokonania chargebacku, czyli obciążenia zwrotnego w przypadku płatności kartami, nie przekonuje wszystkich Polaków do skorzystania z tej metody płatności. Dlatego w PayLane poszerzamy portfolio o wciąż nowe przelewy. Chcemy zapewnić dostęp do jak największej liczby metod płatności zarówno tym, którzy preferują tradycyjne przelewy online, jaki użytkownikom internetu, którzy chętnie korzystają z kart.” – mówi Karol Zielinski dyrektor zarządzający PayLane. – Dlatego też pracujemy nad dodaniem kolejnych banków do naszej oferty – dodaje.

 

Źródło: PayLane

Szybka pożyczka online

Written by - Creative Lifestyle Products

Z zaciągnięciem kredytu opłaca się zaczekać osobom, które mają dwoje lub więcej dzieci…

April 12, 2015 by  
Filed under Featured

Porównanie kredytowe

Z zaciągnięciem kredytu opłaca się zaczekać osobom, które mają dwoje lub więcej dzieci i które chcą skorzystać z programu MdM. W przyszłym roku mogą bowiem uzyskać nawet dwukrotnie wyższą dopłatę. Ci, którzy nie mogą licząc na takie wsparcie powinni się natomiast pospieszyć. Od przyszłego roku do 10% wzrośnie bowiem wymagany wkład własny. Drugim powodem, dla którego pośpiech jest wskazany, są prognozy dotyczące wzrostu marż kredytowych.

Wyższy wkład własny

Do końca roku pozostały już tylko dwa miesiące. Oznacza to, że już niedługo rynek hipoteczny czeka wiele poważnych zmian. Najważniejszą z nich, jest zakaz udzielania kredytów hipotecznych na kwotę wyższą niż 90% wartości nieruchomości, która będzie zabezpieczeniem spłaty długu. Jeśli więc ktoś będzie chciał kupić mieszkanie o wartości np. 300 000 zł, to w przyszłym roku kredyt otrzyma na sumę nie większą niż 270 000 zł. Pozostałe 30 000 zł będzie musiał zgromadzić sam. Tymczasem jeszcze do końca tego roku, aby kupić takie mieszkanie wystarczy dysponować sumą 15 000 zł. Jeśli więc ktoś planuje kupić mieszkanie, a nie posiada wysokich oszczędności to powinien się pospieszyć, aby kredyt uzyskać jeszcze na obecnych warunkach.

 

Korzystne zmiany w MdM

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja osób, które posiadają co najmniej dwoje dzieci i które chcą zaciągnąć preferencyjny kredyt w ramach programu Mieszkanie dla młodych. W ich przypadku decyzję o zakupie mieszkania lepiej jest przełożyć na przyszły rok. Dopłata z programu i tak pokryje wymagany wkład własny, a ponadto za 2-3 miesiące może być ona znacznie wyższa

Obecnie wszyscy beneficjenci MdM, którzy posiadają dzieci mogą liczyć na 15% dopłaty liczonej do maksymalnie 50 mkw. Jeśli zapowiadane zmiany w programie wejdą w życie, to ci, którzy posiadają przynajmniej troje dzieci dostaną nie 15%, a aż 25% dopłaty. Ponadto będzie naliczana nie do 50 mkw., lecz do maksymalnie 65 mkw. Połączenie tych dwóch zmian spowoduje, że przy zakupie większych mieszkań kwota dopłaty może wzrosnąć ponad dwukrotnie.

 

W przypadku wnioskodawców z dwójką dzieci dopłata również może wzrosnąć, ale w mniejszym stopniu. Stawka ma zostać podwyższona z 15% do 20%, lecz nadal będzie ona naliczana do nie więcej niż 50 mkw. Wysokość dopłat nie zmieni się natomiast dla tych, którzy posiadają jednego potomka (15% oraz którzy nie mają dzieci (10%.

 

Niższe oprocentowanie, ale wyższe marże

Kredytobiorcy, którzy z racji wieku lub innych przyczyn nie zamierzają lub nie mogą skorzystać
z rządowego wsparcia, powinni rozważyć uzyskanie kredytu jeszcze w tym roku. W przyszłym roku najprawdopodobniej wzrosną bowiem marże kredytowe. Jedną z przyczyn są bardzo niskie stopy procentowe. W ostatnich dniach 3-miesięczna stawka WIBOR spadła do poziomu 1,98%. Tymczasem jeszcze w połowie roku wynosiła około 2,7%. Przy obecnym poziomie marż oznacza to, że oprocentowanie większości udzielanych w najbliższym czasie kredytów wyniesie mniej niż 4%.

 

Niskie oprocentowanie kredytów to oczywiście dobra informacja dla kredytobiorców, bowiem oznacza niski poziom rat oraz wzrost zdolności kredytowej. Nie jest to jednak korzystne dla banków, które będą mniej zarabiały na odsetkach. Najprawdopodobniej będą więc starały się zrekompensować sobie utratę zysków poprzez podniesienie marż. Obecnie podwyżek nie ma jeszcze zbyt wiele, ponieważ banki chcą zebrać jak najwięcej wniosków na pierwsze dwa miesiące roku, w których zwykle zainteresowanie kredytami mieszkaniowymi spada. Dodatkowo zależy im, aby przyciągnąć klientów zainteresowanych wykorzystaniem ostatniej możliwości zaciągnięcia kredytu z wkładem własny na poziomie 5%. Stąd też podwyżek należy spodziewać się dopiero w przyszłym roku.

 

Rekomendacja U

Kolejną przyczyną, która może spowodować, że w przyszłym roku wzrosną marże jest Rekomendacja U. Zmienia ona zasady sprzedaży ubezpieczeń dodawanych przez banki do kredytów. Jej zapisy muszą zostać wprowadzone do końca marca 2015 r. Zmiany są tak istotne, że część banków może nie zdążyć w terminie przygotować się do nowych zasad. W rezultacie nie będą one sprzedawały ubezpieczeń swoim kredytobiorcom. Nie będą więc otrzymywały od ubezpieczycieli prowizji. Wywołany tym spadek przychodów będą chciały zrekompensować sobie poprzez podwyżki marż. Groźnie dla części banków brzmi również zapis rekomendacji mówiący o tym, że powinny one akceptować ochronę ubezpieczeniową zakupioną przez klientów bez udziału kredytodawcy. To może oznaczać, że banki będą mniej zarabiały na sprzedaży ubezpieczeń, co również może skłonić je do podwyżki marż.

 

Jarosław Sadowski

Expander

rafal.kowalczyk at zarowkamarketing dot pl

Kalkulator kredytu mieszkaniowego

Written by - Creative Lifestyle Products

Chwilówki tarnów-szybki kredyt konsolidacyjny

April 3, 2015 by  
Filed under Featured

W dzisiejszych czasach niejednokrotnie jest tak, że potrzebne nam są jakieś dodatkowe pieniądze i szukamy najbardziej odpowiedniego sposobu na ich pozyskanie.

Zobacz – Szybka pożyczka pozabankowa

W związku z tym, dużą liczbę osób interesują ogłoszenia kredyt, których istnieje całkiem sporo. By jednak wyszukać takiego typu ogłoszenia pożyczki, które są godne zaufania powinieneś sprawdzić naszą stronę. Pojawiające się tu ogłoszenia finansowe są doskonałej jakości.

Minipożyczki obecnie są niezwykle modne głównie z powodu swoją prostotę. Możliwe do otrzymania mogą być każdego dnia. Dużo firm oferuje swoją ofertę również 24 godziny na dobę.

Popularne szybkie pożyczki

Pożyczka gotówkowa – Takto Finanse

blank 250x250 Porównanie kredytów: kredyty gotówkowe

+ Takto Finanse

  • Pożyczka gotówkowa do 10 000 zł
  • Nawet na 36 miesięcy

Kredyt gotówkowy – iGotówka

blank 250x250 Porównanie kredytów: kredyty gotówkowe

+ iGotówka

  • Symulacja kredytu w 3 krokach
  • Gotówka bez wychodzenia z domu
  • Pieniądze na koncie nawet w 20 minut

Pożyczka społecznościowa – Lendico

blank 250x250 Porównanie kredytów: kredyty gotówkowe

+ Lendico

  • Najlepsze oprocentowanie: od 5,82% (RRSO 9,78%)*
  • Bez zakładania rachunku, dodatkowego ubezpieczenia
  • Pożyczka od 1 roku do 5 lat. Na dowolny cel

Pełne porównanie oraz kalkulator pożyczki znajdziesz w serwisie http://pozyczka-ogloszenia.pl

Written by - Creative Lifestyle Products

Mikropożyczki-Szybkie pożyczki bez zaświadczeń-chwilówka ranking

January 28, 2015 by  
Filed under Featured

Chwilówki aktualnie stają się bardzo modne przede wszystkim ze względu na prostotę ich zaciągania. Możliwe do otrzymania są każdego dnia. Dużo instytucji udostępnia swoją ofertę również 24 godziny na dobę.

Takie błyskawiczne chwilówki są idealne dla ludzi, którzy chcą w przyspieszonym trybie otrzymać gotówkę na cel, którego nie muszą dookreślić.

Należy tylko wypełnić nieskomplikowane warunki. Chwilówki są udzielane tym, którzy posiadają polskie obywatelstwo a także ukończyły 18 rok życia.

Dokumenty do wypełnienia są proste, lecz wymagają poświęcenia chwili uwagi.

Written by - Creative Lifestyle Products

Next Page »